Jeśli chodzi o łatwość instalacji, panele z blokadą zatrzaskową mają złącza ze wszystkich stron, które łączą się z innymi deskami, blokując je i przytrzymując na miejscu.

Dlatego panele podłogowe są pierwszym wyborem dla osób, które chcą samodzielnie zainstalować swoją podłogę. Zawsze odczekaj 48 godzin, aż panele zaaklimatyzują się w pomieszczeniu, w którym zostaną zainstalowane i przechowuj paczki na płasko.

Jak wykończyć podłogi z paneli lub winylu

Listwa przypodłogowa Quick Step do wykończenia podłóg

Podłogi laminowane mają na celu odtworzenie pięknego i klasycznego wyglądu prawdziwego drewna, a dostępne obecnie opcje z pewnością są niezwykle realistyczne. Nie ma wątpliwości, że po dokładnym przyjrzeniu się można odróżnić prawdziwe drewno od laminatu, ale podłogi laminowane stały się niezwykle popularne ze względu na liczne zalety, takie jak łatwość instalacji, niskie koszty zakupu, trwałość i wszechstronność. Panele jest to jedna z łatwiejszych w utrzymaniu podłóg, wystarczy ją zamieść lub odkurzyć, a od czasu do czasu przetrzeć wilgotnym mopem. W sprzedaży znajdziemy również panele wodoodporne, które są odpowiednie do kuchni czy łazienki.

Panele podłogowe są obecnie oferowane w wielu kolorach i wzorach od wiodących producentów podłóg. Współczesne panele są wysokiej jakości, ale wciąż są znacznie mniej prestiżowym materiałem niż naturalne drewno, kamień lub płytki gresowe, jednak mogą je doskonale naśladować. Ponieważ panele po prostu leżą na podłożu i są raczej cienkie, podłogi zazwyczaj wydają się nieco puste i czasami są głośne pod stopami, jednak problem ten można zminimalizować instalując dobrej jakości podkład piankowy.

Do wykończenia pomieszczeń niezbędne będą oczywiście różnego rodzaju listwy. Wszelkie krawędzie, granice i szczeliny dylatacyjne mogą zostać zasłonięte w estetyczny sposób, a produktem, który to zapewnia, jest listwa przypodłogowa quick step. Możemy w ten sposób uzyskać instalację podłogi z paneli, laminatów czy parkietu, która jest prosta, elegancka i spójna. Listwy tego typu znajdziemy w wielu kolorach i rozmiarach, również do samodzielnego pomalowania.

Posted in: Dom