Remont łazienki często wiąże się z wymianą płytek, możemy wówczas podjąć decyzję o zmianie kolorystyki, dobrać wielkość płytek, styl, kształt.

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego typu płytek łazienkowych, będzie to przykładowo gres, który sprawdza się doskonale zarówno na podłodze, jak również na ścianie. Warto zwrócić uwagę na właściwości płytek, powinniśmy poszukiwać modeli szkliwionych, które będą posiadały warstwę zabezpieczającą przed wilgocią.

Dlaczego warto wybrać czarne płytki ceramiczne i gresowe?

Czarny gres świetnie sprawdzi się w różnych pomieszczeniach

Płytki są bardzo ważnym elementem dekoracyjnym, powinniśmy uwzględnić także wybór kolorystyczny umywalki, kranu, włączników światła, gniazdek elektrycznych, tak aby całość tworzyła ciekawy design. Płytki czarne bardzo dobrze łączą się z innymi kolorami, bardzo popularnym motywem jest połączenie płytek czarnych oraz białych, może być to dowolny wzór, przykładowo szachownica. Czarne płytki gresowe możemy wybrać w wersji matowej czy też połyskującej, dzięki temu uzyskamy wygląd, na którym najbardziej nam zależy, dostępne są płytki jednobarwne, czy też będzie to czarna płytka kamieniopodobna. Możemy wybrać nie tylko gres, ale także płytki ceramiczne na ścianę, które mogą sprawdzić się również w kuchni. Kolor czarny daje wiele możliwości aranżacyjnych, możemy łączyć go łatwo z kolorem czerwonym, zielonym czy też niebieskim.

W przypadku płytek łazienkowych powinniśmy szukać modeli, które charakteryzują się niską absorpcją wody, są odporne na ścieranie, nacisk. Dlatego warto wybrać gres czarny mat może być bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku obudowy wanny, prysznica czy też zlewu. Ciemna kolorystyka nadaje wiele elegancji, bardzo dobrze łączy się z kolorem srebrnym, złotym, dzięki czemu łatwo dobierzemy wszystkie dodatki. Szkliwione modele płytek charakteryzują się dużą odpornością, łatwo je wyczyścić, pomimo że na kolorze czarnym dobrze widać plamy, zastosowanie gresu pozwoli na łatwe umycie całej łazienki.

Obecnie sklepy internetowe mogą zaoferować swoim klientom wiele modeli gresu w kolorze czarnym, będzie to mat, jak również połysk. Pod adresem https://kaflando.pl znajdziemy bardzo duży wybór różnego rodzaju płytek, także czarne płytki imitujące marmur, płytki łazienkowe, kuchenne, które ułożymy zarówno na podłodze, jak również na ścianie. Gres sprawdzi się także na zewnątrz, na balkonie lub elewacji budynku.

Posted in: Dom