Filtrowanie wody kranowej we własnym domu stało się szalenie modne. Tak naprawdę, upowszechniło się do tego stopnia, że obecnie dzbanek filtrujący można z powodzeniem spotkać w większości domów. Czy faktycznie jest to takie korzystne rozwiązanie? Wodę przefiltrowaną z powodzeniem mogą pić nawet niemowlęta, a proces jej filtrowania wcale nie pozbawia ją cennych i wartościowych dla nas minerałów!

 

Dlaczego warto filtrować wodę? 

W praktyce, wodę można filtrować na kilka sposobów. Można to robić z wykorzystaniem butelki filtrującej, ale też poprzez dzbanek filtrujący lub też z wykorzystaniem filtrów przepływowych, które działają bezpośrednio w miejscu przepływu wody. Wiele osób jednak zastanawia się, czy filtrowanie jest potrzebne i czy rzeczywiście jest opłacalne. Otóż, woda kranowa jest w specjalny sposób uzdatniana u samego jej dostawcy i nadaje się do picia, jednakże dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia – warto ją dodatkowo filtrować. Z jednej strony dlatego, że może ona ulec zanieczyszczeniu na etapie jej transportowania do naszego domu. Wśród najczęściej spotykanych zanieczyszczeń znajdziemy nie tylko standardowe osady z brudu, ale i rdzę, a czasem nawet bakterie. Dobrze jest też pozbyć się z takiej wody sporej ilości chloru, jaki jest do niej dodawany, gdyż w ten sposób będziemy w stanie poprawić jej walory smakowe. Tym samym: 

 

Wodę warto filtrować ze względów zdrowotnych. Dzięki procesowi filtracji pozbywamy się z niej wszystkich tych związków i substancji, które mogą być szkodliwe. 

Woda filtrowana ma też ogromną przewagę nad wodą butelkowaną – stanowi znacznie bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla naszego portfela, ale to nie wszystko. Jest to woda, którą mamy pod ręką, po którą nie musimy co chwile jeździć do sklepu, gdyż wystarczy ją w kilka sekund przefiltrować. 

Ograniczenie zakupu wody butelkowanej to także rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Kupując wodę zużywamy bowiem duże ilości plastiku w postaci samych butelek, których utylizacja wcale nie jest taka prosta.

 

Jeśli nie dzbanek i nie butelka to co? Korzyści ze stosowania filtrów przepływowych 

Jednym z najwygodniejszych rozwiązań są właśnie filtry przepływowe, które instalujemy bezpośrednio w miejscu poboru wody, czyli przy kranie np. w naszej kuchni. Tym samym nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych akcesoriów, a cała woda, jaką będziemy pobierać w tym punkcie będzie odpowiednio przefiltrowana. Przede wszystkim, filtry przepływowe: 

 

Bardzo efektywnie regulują twardość wody, usuwają niepożądane substancje, a także obniżają zawartość chloru w wodzie, co sprawia, że jest ona po prostu smaczniejsza. 

Filtr przepływowy ma formę kompaktową, a dodatkowo dość szybko można go zamontować. Montaż wykonuje się pod zlewem kuchennym w miejscu, gdzie pobieramy wodę. W przypadku takiego filtra można ustawić poziom filtracji, a najlepiej jest to zrobić po zbadaniu parametrów wody wodociągowej, z której korzystamy. Poziom filtracji może być potem korygowany. W oszacowaniu twardości wody pomaga dołączony pasek testowy. 

Specjalne wkłady filtrujące, jakie umieszcza się w całym systemie mogą mieć różne parametry oraz różną wydajność. W zależności od jakości wody oraz ilości zanieczyszczeń, tego rodzaju wkład trzeba wymieniać minimum raz w roku. Można więc powiedzieć, że jest to rozwiązanie wygodne, o którym nie trzeba stale pamiętać. Więcej informacji i produktów do filtracji wody znajduje się na stronie: https://dafi.pl/.