Kazimierz Dolny cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, jest to miasteczko ciche i spokojne, gdzie możemy odpocząć.

Często turyści przyjeżdżają tu na weekend, znajduje się tu bogata baza hotelowa, pensjonaty, możemy wynająć pokój czy też cały domek. Kazimierz w okresie wakacyjnym tętni życiem, oferuje wiele atrakcji, możemy znaleźć tu wiele restauracji, kawiarni przykładowo na rynku głównym. Będąc w Kazimierzu warto zobaczyć ruiny zamku, basztę, podziwiać panoramę miasta z góry Trzech Krzyży.

Za co kochamy Kazimierz Dolny?

Atrakcje dla turystów w malowniczym Kazimierzu Dolnym

Kazimierz to także bardzo dobre miejsce dla osób, które lubią wypoczynek aktywny, możemy wybrać się w wąwozy lessowe, które znajdują się niedaleko centrum. Są to bardzo malownicze trasy spacerowe, możemy wyruszyć przez Korzeniowy Dół, pospacerować wąwozem Niezabitowskich czy wąwozem Małachowskiego. W lecie są to miejsca, które zapewnią nam cień, jest to wyjątkowe miejsce ze względu na charakterystyczny układ drzew, które rosną po bokach wąwozu, ciągną się nimi korzenie. Warto także wybrać się na spacer wzdłuż Wisły, możemy tam zobaczyć stare spichlerze. Kazimierz Dolny był niegdyś ważnym centrum handlowym, spławiano tutaj zboże, mieszkało tu wielu kupców, którzy wybudowali w Kazimierzu słynne kamienice znajdujące się na rynku.

Jeżeli szukamy domku do wynajęcia możemy skorzystać z oferty Moje Miejsce Kazimierz, gdzie do wynajęcia są domki dwulokalowe, z sypialniami. Na terenie ośrodka znajduje się także sala konferencyjna, możemy znaleźć tu wiele atrakcji dla dorosłych oraz dla dzieci. Dostępne są boiska do siatkówki plażowej, koszykówki, tenisa, w okresie letnim możemy skorzystać z basenu. Dzieci mogą bawić się na placu zabaw, znajdują się tu także trampoliny. Domy posiadają zadaszone tarasy, prywatne ogrody, dzięki czemu zapewniają prywatność oraz wygodę turystom.

W ośrodku możemy skorzystać także z jacuzzi, sauny, jest także miejsce na ognisko, grille ogrodowe. Więcej informacji możemy znaleźć na stronie https://www.mmresort.com, jest to miejsce znajdujące się niedaleko centrum Kazimierza, warto wynająć tu domek jeżeli przyjeżdżamy do Kazimierza Dolnego wraz z rodziną. Może być to bardzo dobry punkt wypadowy do zwiedzania Janowca, Puław, Nałęczowa oraz malowniczych okolic Kazimierza Dolnego.