Istnieje nacisk, aby cała planeta stała się zielona, ​​aby ocalić nasz świat i nasz gatunek.

I chociaż może nam się nigdy nie udać usunąć pożeraczy gazu z jezdni, wszyscy możemy dokonać wyboru prostych rzeczy, aby stać się zielonymi, takich jak uprawa ekologicznego ogrodu. Oto kilka ogólnych wskazówek dotyczących ekologicznego ogrodnictwa, z których możesz skorzystać.Jeśli masz małe dziecko, rozważ noszenie go w plecaku podczas ogrodu. Przebywanie na świeżym powietrzu to wspaniałe stymulujące przeżycie dla niemowlęcia, a ponadto może ono spędzać z tobą więcej czasu. Ogrodnictwo ekologiczne jest najbezpieczniejsze dla dziecka, ponieważ nie ma ryzyka kontaktu z ostrymi lub niebezpiecznymi chemikaliami podczas pracy.Chroń swoje nasiona przed grzybami dzięki naturalnym produktom. Możesz użyć zmielonego mchu torfowca do ochrony wszystkich roślin. Jeśli twoje nasiona potrzebują światła do wzrostu, najpierw posyp mech, a następnie umieść nasiona. To rozwiązanie jest znacznie lepsze niż jakiekolwiek chemikalia, które można znaleźć w sklepie i skutecznie ochroni Twoje nasiona.Gdy tylko nasiona zaczną kiełkować, upewnij się, że mają wystarczająco dużo światła. Przenieś swoje rośliny pod nasłonecznione okno lub umieść je w szklarni. Jeśli nie możesz tego zrobić, użyj lamp fluorescencyjnych. Pamiętaj, że Twoje rośliny potrzebują do szesnastu godzin światła każdego dnia.Twoje rośliny muszą być odpowiednio odżywione, gdy tylko zaczną wypuszczać liście. Jeśli nie używałeś kompostu w swojej glebie, musisz nawozić swoje rośliny. Przydatne informacje dla początkującego ekologicznego ogrodnika

Możesz zmieszać wodę z płynnym roztworem ryb lub wodorostów i spryskać nią rośliny lub dodać tę mieszankę do wody, w której kąpią się Twoje tace i doniczki.Wkomponuj kwitnące krzewy owocowe w swój zwykły krajobraz.

Nie masz wydzielonego obszaru, który mógłbyś zamienić w ogród? Jagody czarnego bzu, jagody i porzeczki mają ładne kwiaty na wiosnę i świetnie prezentują się również jesienią. Dodatkową korzyścią tych roślin poprawiających krajobraz są wszystkie owoce, które produkują, abyś mógł się nimi cieszyć.Czasami, gdy uprawiasz warzywa lub owoce, pomocne może być odcięcie nowo uformowanych pąków lub innych obszarów nie zawierających owoców. Pobudzi to wzrost cięższych owoców, ponieważ roślina przekieruje składniki odżywcze tam, gdzie powinna nawigować wzrost. Kiedy dbasz o swój ogród, ważne jest, aby rozróżnić między zbiorem rośliny a zachęcaniem do jej wzrostu.Generalnie najlepiej jest podlewać rośliny wcześnie rano. Dzieje się tak, ponieważ słońce i wiatr odparowują wilgoć przez cały dzień. Poranne podlewanie daje Twoim roślinom najlepszą okazję do spędzenia większej ilości czasu na korzystaniu z wody. Niebezpieczne jest również podlewanie późnym porem, ponieważ jeśli woda nie wyparuje z liści, w nocy mogą pojawić się choroby grzybowe.Oto wskazówka dotycząca ekologicznego ogrodnictwa! Użyj miernika deszczu. Większość roślin wymaga około cala wody tygodniowo. Aby wiedzieć, ile trzeba podlać, ważne jest, aby wiedzieć, ile wody otrzymały rośliny z deszczu. Ponieważ opady deszczu mogą się znacznie różnić w obrębie miasta, nie należy polegać na prognozie pogody; zamiast tego użyj miernika deszczu, aby określić ilość, która spadła w Twojej lokalizacji.Podczas gdy wszystkie rodzaje ogrodnictwa mogą pomóc ci poczuć się bardziej związanym z planetą, ogrodnictwo ekologiczne jest do tego szczególnie dobre. Dowiesz się, jak dbać o swoje rośliny, od sadzenia nasion po zbieranie pysznych warzyw.Nie musisz być osobą przyjazną dla środowiska, aby uprawiać ekologiczny ogród. Być może po prostu chcesz być przyjazny dla portfela lub talii. Ekologia ma nieskończone korzyści, a wskazówki, które właśnie przeczytałeś, pomogą ci uporać się z brudem i wyhodować swoje produkty.