Problemy z potencją mogą dotykać mężczyzn nie tylko starszych, ale także młodych, przyczyn może być bardzo wiele, od nieprawidłowej diety poprzez stres, problemy z hormonami.

Obecnie lekarze zwracają uwagę na właściwą dietę, mężczyźni, którzy piją zbyt dużo napojów słodzonych, spożywają zbyt dużo białego pieczywa, mogą mieć problemy z układem krwionośnym, który ma bezpośredni wpływ na libido.

Właściwa dieta i suplementacja w przypadku zaburzeń libido

Składniki diety ważne dla męskiego libido

Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych, aktywność fizyczna będzie bardzo pozytywnie wpływać na układ krwionośny, dopływ krwi do narządów, a tym samym wpłynie bardzo pozytywnie na naszą potencję. Warto wybrać dietę, która zawiera witaminy C, E, D, jak również żelazo i selen, które są istotne z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania płciowego mężczyzn. Przykładowo cynk bierze udział w procesie syntezy testosteronu oraz w produkcji nasienia, dlatego jest ważny dla mężczyzn, którzy mają problemy z libido. Warto w tym przypadku spożywać chleb pełnoziarnisty, który może zastąpić chleb biały, który produkowany jest z pszenicy, pieczywo niskiej jakości będzie negatywnie wpływało na nasze zdrowie. Cynk znajduje się także w orzechach, otrębach, owocach morza, możemy zatem dostosować naszą dietę, aby dostarczać większe ilości cynku dla naszego organizmu.

Ważna dla naszego organizmu jest także witamina E, która posiada właściwości antyoksydacyjne, przeciwutleniacz ten bardzo dobrze będzie wpływał na naszą witalność, wytrzymałość. Dodatkowo możemy zwrócić uwagę na dietę zawierającą kwasy tłuszczowe omega-3, które znajdziemy w rybach, olejach oraz węglowodany, które znajdują się w pieczywie pełnoziarnistym. Możemy także wybrać kakao, orzechy, migdały, dobrym pomysłem może być także nieco czerwonego wina, które pomoże poprawić krążenie krwi. Suplementy diety, które przeznaczone są dla mężczyzn, mogą zawierać także argininę, która bierze udział w procesie produkcji tlenku azotu. Występuje w makreli, nasionach sezamu oraz słonecznika, znajdziemy ją także w produktach pełnoziarnistych. Powinniśmy unikać cukrów, soli, alkoholu, jak również niezdrowych kwasów tłuszczowych trans, które występują w wyrobach cukierniczych, margarynie.

Dodatkowo zdrową dietę mogą wspomagać suplementy na potencję, które będą uzupełniały niedobór witamin, cynku, żelaza, magnezu oraz witamin C, E, D oraz B12. Dzięki temu będziemy pozytywnie wpływali na nasz układ krwionośny, który ma bardzo duże znaczenie dla naszego libido.