W świecie ogrodnictwa ważne jest, aby starać się uprawiać i utrzymywać jak najlepsze rośliny.

Tutaj przydają się inteligentne techniki ogrodnicze. Pomoże Ci to wyhodować jak najwięcej, najpiękniejszych i najzdrowszych roślin. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby stać się lepszym ogrodnikiem.Znajdź rośliny, które dobrze rosną w Twoim lokalnym klimacie i glebie w Twoim ogrodzie. Jeśli spróbujesz zmusić roślinę, która nie lubi twojej pogody, skończysz na tym, że wykonasz dużo pracy przy bardzo słabym wyniku. To, co rośnie dobrze w jednym roku, prawdopodobnie będzie dobrze rosło w przyszłym, więc posadź to ponownie.Kiedy gotujesz lub gotujesz na parze warzywa do gotowania, pozwól wodzie ostygnąć, a następnie użyj jej do podlewania ogrodu. To nie tylko zmniejsza ogólne zużycie wody, ale zapewnia również przydatne źródło składników odżywczych w Twoim miejscu. Zwłaszcza Twoje rośliny doniczkowe docenią dodatkowe składniki odżywcze dostarczane przez wodę warzywną.Poczekaj na odpowiedni moment, jeśli planujesz podzielić roślinę. Zostaw około dwóch lat na wzrost i podziel go pod koniec sezonu, kiedy wygląda najlepiej. Jeśli twoja roślina wykazuje oznaki chorób lub ma obszary z mniejszą liczbą liści i kwiatów niż inne, jest już za późno.Rośliny należy chronić przed zimnem. Zimą zimno może stanowić zagrożenie dla roślin, albo zamrażając wodę w ich łodygach, albo tworząc ostre kryształki lodu, które mogą przecinać lub przebijać ważne organy. W szczególności pomidory są bardzo podatne na mróz i należy je przenieść do cieplejszego klimatu wewnętrznego lub przykryć na zewnątrz mrozoodporną szmatką.Kiedy planujesz, gdzie umieścić swój ogród, wybierz miejsce, w którym będzie dużo słońca. Jeśli umieścisz go w cieniu, ograniczysz rodzaje roślin, które możesz uprawiać. Skorzystaj z tych wskazówek, aby zdobyć umiejętności w ogrodnictwie ekologicznym

Na przykład pomidory potrzebują dużo słońca, aby dobrze się rozwijać, a zacieniony obszar po prostu nie będzie dla nich odpowiedni.Utrzymuj porządek w swoich narzędziach ogrodniczych.

Nie chcesz wychodzić do ogrodu, tylko po to, by zdać sobie sprawę, że nie masz przy sobie wszystkiego, czego potrzebujesz i musisz polować na swoje narzędzia. Przechowuj małe narzędzia w pasie narzędziowym, który możesz łatwo chwycić i rzucić, lub trzymaj je w wiadrze o pojemności 5 galonów, które możesz szybko zabrać do ogrodu.Użyj skali, koloru i tekstury w swoim ogrodzie, aby zwiększyć zainteresowanie. Używaj roślin o różnych wysokościach, umieszczając małe z przodu i wysokie z tyłu. Dodaj kilka roślin, które mają głęboko bordowe liście, które świetnie prezentują się obok zieleni. Zasadź drzewo lub krzew, który jesienią przybiera barwę pomarańczową i złotą i mieszaj rośliny o małych liściach z roślinami o większych lub kolczastych liściach, takimi jak agawa.Aby mieć najlepszy ogród kwiatowy wybierz rośliny, które kwitną w różnych porach sezonu wegetacyjnego. W zależności od miejsca zamieszkania można znaleźć odmiany roślin i kwiatów, które kwitną od stycznia do listopada. Sadząc rośliny, które osiągają szczyt w różnych porach roku, możesz zapewnić, że na Twoim podwórku zawsze będzie kolor i życie.Wybierz odpowiednie rośliny. Niektóre rośliny będą łatwiej kiełkować niż inne i zagwarantują lepsze zbiory początkującemu ekologicznemu ogrodnikowi. Dobry wybór to mrozoodporne odmiany kapusty, kalafiora i ziół, ale oczywiście musisz wybrać te rośliny, które dobrze sobie poradzą w twoim klimacie.Jak widać z poprzedniej listy porad, ogrodnictwo może być naprawdę przyjemnym hobby lub karierą. Wymaga to dużo ciężkiej pracy, dużo pielęgnacji i dużo cierpliwości, ale w końcu warto mieć pięknie utrzymany ogród.