Zorganizowanie wesela jest dużym wyzwaniem dla niejednej pary narzeczonych.

Aby ta uroczystość była naprawdę wyjątkowa, trzeba zadbać o wiele istotnych elementów. Jednych z nich są dekoracje, które nadają charakterystyczny styl i nastrój dla tej szczególnej imprezy.

Motyw przewodni wesela

Na sam początek warto się zdecydować na odpowiedni styl w urządzaniu wesela i w odniesieniu do niego, dobierać właściwe dekoracje. Czasami już sam wybór sali narzuca określony motyw imprezy, np. staropolski, i wtedy może być już trudno dokonać poważniejszych zmian w aranżacji wnętrza. Dlatego w pierwszej kolejności warto określić swoje preferencje, w jakiej formie organizować wesele, ponieważ to ułatwi nam podejmowanie kolejnych decyzji. Idealny styl imprezy to taki, który pozwala nowożeńcom czuć się swobodnie i autentycznie, a także ukazuje to, co oni sami lubią najbardziej. Tym motywem mogą być wspólne zainteresowania, kultura, z którą para jest związana, przyroda czy pora roku, w jakiej będzie odbywać się uroczystość, a nawet ulubiony kolor. Ważne jest, aby konsekwentnie trzymać się wybranej konwencji w doborze odpowiednich elementów dekoracji, aby całość oprawy miała spójny i jednolity charakter.

Jak przygotować idealne dekoracje na wesele

Wystrój sali weselnej

Wybór sali jest jednym z podstawowych zadań, którego muszą podjąć się narzeczeni. Gdy ten krok mają już za sobą, mogą zacząć myśleć nad aranżacją wnętrza, oczywiście kierując się odpowiednim motywem. Pierwsze, na co warto zwrócić uwagę, to dobre rozplanowanie przestrzeni tak, aby wszystkie elementy dekoracji znalazły swoje idealne miejsce, przy czym trzeba też zadbać o odpowiednie ustawienie stołów. W jaki sposób możemy udekorować salę weselną? Przede wszystkim posługujemy się kwiatami, które mogą stać się komponentem najróżniejszych aranżacji: bukietów, girland, stojaków, kwietników. Są też obowiązkowym elementem wystroju stołów, jak również specjalnej ścianki dekoracyjnej umieszczanej za parą młodą. Co jeszcze możemy wykorzystać do przystrojenia sali? Ciekawym pomysłem są Balony z Helem. Można wybrać te tradycyjne, a także w bardziej wyszukanym stylu i różnych kształtach. Z okazji ślubu dużą popularnością cieszą się balony z napisami mąż i żona. Ponadto odpowiedni dekoratorzy potrafią stworzyć zachwycające girlandy z balonów, balonowe bramy i filary. Taka oprawa stanowi niepowtarzalne tło do zdjęć.

Wyjątkowe rekwizyty

Planując poszczególne komponenty dekoracji weselnej, nie można pominąć ważnych dodatków na stół. Są to przede wszystkich winietki, karty menu, numerki na stoły, zawieszki na alkohol. Ponadto wiele par decyduje się na podarowanie gościom drobnych upominków, które często są zapakowane w gustowne pudełeczka. Ciekawym pomysłem jest też przygotowanie specjalnej księgi pamiątkowej, aby zaproszeni gości mogli umieścić w niej swój szczególny wpis czy życzenia dla nowożeńców. Oczywiście wszystkie te wyjątkowe akcesoria powinny komponować się z przyjętym wcześniej stylem weselnym dla zachowania spójności dekoracji.