Depilacja laserowa cieszy się obecnie coraz większą popularnością, możemy wykonać zabiegi w coraz większej ilości gabinetów kosmetycznych.

Jest to metoda opracowana już w latach 60 XX wieku, od tamtej pory udoskonalono wiele rozwiązań, dzięki czemu gabinety kosmetyczne coraz częściej oferują tego typu usługę. W przypadku depilacji laserowej wykorzystywany jest laser, który za pomocą wiązki światła usuwa niechciane włoski z naszego ciała.

Czym jest depilacja laserowa?

Jak przebiega laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia?

Efekty usuwania laserowego są bardziej trwałe niż inne sposoby depilacji. Impuls, który wysyłany jest przez laser, trafia do włoska, światło wchłaniane jest przez melaninę znajdującą się w cebulkach włosów, zatem trafia do samej nasady. Zniszczona zostaje struktura mieszków włosów, dzięki czemu owłosienie nie odrasta. Laser skupia się na barwniku włosów, natomiast nie na skórze jednak niekiedy możemy odczuwać lekki dyskomfort. Depilacja laserowa może być powtarzana, często, działa tylko na rozwinięte włoski, dlatego po kilku tygodniach możemy zabieg depilacji powtórzyć, aby uzyskać bardziej trwały efekt. Depilacji poddane mogą być wszystkie części ciała, należy zwrócić uwagę na zalecenia po zabiegu, kiedy należy unikać gorących kąpieli, nie powinniśmy korzystać także z sauny, jak również nie wystawiać ciała na działanie promieni słonecznych.

Zabieg depilacji laserowej jest przeprowadzony dość szybko, zazwyczaj może być wykonany w 30 czy 45 minut, w zależności od obszaru, jaki będzie poddany zabiegowi. Oczywiście nowoczesny sprzęt minimalizuje dyskomfort, nowoczesne lasery skupiają się jedynie na włoskach, jednak w przypadku skóry wrażliwej możemy odczuwać lekkie pieczenie. Zabiegi depilacji laserowej odbywają się najczęściej w seriach, będziemy powtarzali zabieg 4 lub 5-krotnie w odstępach czasu. Jeżeli chcemy uzyskać wyniki na lato, kiedy chcemy założyć strój kąpielowy, wówczas sesje depilacji laserowej warto rozpocząć już zimą.

Depilacja laserowa to obecnie bardzo dostępny zabieg, możemy skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych, osoba która posiada doświadczenie zadba o to, aby był to zabieg sprawiający jak najmniejszy dyskomfort, możemy szybko poddać zabiegowi określone części ciała. Więcej na temat zabiegów laserowego usuwania włosków możemy przeczytać na stronie http://klinika-urody.pl/oferta/dermatologia-estetyczna/zabiegi-laserowe/laserowe-usuwanie-nadmiernego-owlosienia. Z pewnością laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia to najszybszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się włosków z różnych części naszego ciała.